Twój koszyk jest pusty
do darmowej dostawy brakuje Ci 500 PLN
Konto
Producenci

Uczymy się w domu, jak przewijać bobasa. Na fantomie

Jakiś czas temu doradzaliśmy Wam jak wybrać odpowiednią szkołę rodzenia. Na to jeszcze przyjdzie czas, ale już teraz zapewne szukacie informacji na własną rękę, tak by poznać teorię i następnie przejść do praktyki.

 

Mamy dla Was mały poradnik przewijania dziecka. Co ciekawe, przygotowaliśmy informacje dotyczące zarówno klasycznych pampersów, jak i pieluch tetrowych. Te ostatnie powoli wychodzą z użycia w naszym społeczeństwie (stosuje się je raczej jako ściereczki i ręczniki), ale taka wiedza nikomu nie zaszkodziła, a umiejętności z tym związane przydadzą się prędzej czy później w sytuacjach awaryjnych.

 

Pieluszki jednorazowe

 

Pieluchy jednorazowe, potocznie zwane pampersami (uwaga, lokowanie produktu ;), towarzyszom dzieciom już od wielu lat. Są proste w użyciu, mocne i wygodne dla dziecka. Jeśli tylko odpowiednio dopasuje się ich rozmiar.

 

Ich zakładanie jest o tyle proste, że najczęściej wyposażone są w rzepy lub inne zaczepy. Gdy pielucha maluszka jest pełna, należy ją ostrożnie rozpiąć, rozłożyć i lekko unieść dziecko za ugięte nóżki (ugiąć je lekko w kierunku brzucha, wtedy pupa malucha sama się podniesie). Pozwoli to na swobodne wysunięcia brudnej pieluszki.

 

Przemywamy dziecko, stosujemy krem nawilżający i… po zastosowaniu tego samego chwytu wsuwamy świeża pieluchę.

 

Ważne, by pupa niemowlęcia była sucha, wtedy nie powinny się pojawić odparzenia. Pielucha jednorazowa nie może też być zbyt luźna, ani zapięta zbyt ciasno. Maluchowi będzie wtedy niewygodnie.

 

Pieluchy tetrowe

 

Urodzeni w latach 80/90-tych na pewno nosili je jako bobasy. Pewnie widzieliście na starych zdjęciach misternie zwinięte pieluchy i nałożone na nie elastyczne majtki lub body. Pora poznać ten mechanizm z drugiej strony, od kuchni.

 

W sieci znajdziecie masę poradników, również w wersji video, które pokazują jak zakładać tego typu pieluchy. Zanim jednak zaczniecie szukać, warto zapamiętać kilka rzeczy.

 

Po pierwsze, to nie są pieluchy jednorazowe, chyba że macie dostęp do tysięcy sztuk, wtedy - droga wolna. Zabrudzone pierze się w pralce i wygotowuje, by zabić zarazki i wyjałowić całość. To bardzo ważne, ze względu na delikatną skórę niemowląt.

 

Ściąganie tego typu pieluszki wygląda podobnie jak w przypadku tych jednorazowych. Rozwiązujemy ją, rozkładamy i wysuwamy spod pupy. Jak zakładać nową? Można wykorzystać dwie sztuki. Jedna będzie materiałem chłonnym, i ją zwijamy w prostokąt, druga zaś będzie wkład podtrzymywać na pupie malucha. Ta musi przybrać formę trójkąta, który podsuniemy pod pupkę, a rogi złączymy na zakładkę lub lekki węzeł. Całość, by nie spadła, podpieramy elastycznymi majtkami lub śpioszkami/body.

 

Jak często zmieniamy?

 

Z tym będziecie mieli całkiem dużo roboty. Lekarze i specjaliści zalecają zmianę pieluch za każdym razem, gdy te zostaną zabrudzone przez dziecko. Odrobina moczu lub efektów trawienia może się wydawać błahostką, jednak nawet ona może doprowadzić do podrażnień skóry, wysypki i nieprzyjemnego świądu. Lepiej oszczędzić dziecku, i sobie, nieprzyjemności.

 

Inne artykuły z grupy Ciąża i poród

Kiedy widać brzuszek?

Kiedy widać brzuszek?

Wczesna ciąża nie jest widoczna na pierwszy rzut oka. Kiedy młoda mama może się spodziewać tego, ze jej brzuszek zrobi się bardziej okrągły?  
...
Jak dbać o siebie w pierwszych tygodniach?

Jak dbać o siebie w pierwszych tygodniach?

Wiele kobiet zastanawia się, jak bardzo zmieni się ich życie, gdy zajdą w ciążę. W stanie błogosławionym nie wszystko wolno i dobrze się przygotować na nadchodzące, mniejsze i większe, ograniczenia.
...
Aktywność fizyczna. Jaki sport można uprawiać w ciąży?

Aktywność fizyczna. Jaki sport można uprawiać w ciąży?

Fakt bycia w stanie błogosłąwionym, nie oznacza, że mama nie może się trochę poruszać. Ba!, aktywność jest nawet wskazana, ale należy zachować zdrowy rozsądek.  
...
Alkohol i papierosy... w czasie ciąży

Alkohol i papierosy... w czasie ciąży

Problem spożywania alkoholu - w każdej, nawet najmniejszej ilości - od lat jest badany przez naukowców. Jedno wiadomo - nie jest wskazany! Podobnie jak palenie.  
...
Czy stosować adapter do pasów dla kobiet w ciąży?

Czy stosować adapter do pasów dla kobiet w ciąży?

Jesteś w ciąży i zastanawiasz się czy możesz prowadzić samochód? Oczywiście, że tak. Tylko musisz zadbać nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale także o dziecko. O Ciebie w samochodzie dbają pasy i poduszka powietrzna, jednak aby Twoje przyszło dziecko było bezpieczne potrzebujesz adaptera do pasa.
...
Mama na wadze

Mama na wadze

Większość przyszłych mam zastanawia się ile przytyje w ciąży, jak to wpłynie na jej ciało i samopoczucie, czy uda się po porodzie szybko wrócić do formy. Przyrost masy ciała w okresie ciąży, to co i ile jemy ma ogromny wpływ na przebieg samej ciąży, porodu, zdrowie maluszka i zdrowie mamy.
...
Jaki wózek dziecięcy kupić?

Jaki wózek dziecięcy kupić?

Wybór wózka dziecięcego to bez wątpienia jeden z trudniejszych wyborów podczas zakupu wyprawki. Sprawdź jak kupić mądrze!
...
Czas trwania ciąży. Co to jest podział na trymestry? Najważniejsze informacje

Czas trwania ciąży. Co to jest podział na trymestry? Najważniejsze informacje

Ciąża trwa średnio 8,5 - 9 miesięcy (38-40 tygodni). Średnio, ponieważ na jej długość ma wpływ bardzo wiele czynników. Nie da się jednoznacznie określić dnia zapłodnienia w około połowie przypadków, dlatego pierwszym sposobem liczenia czasu trwania ciąży, jest uznanie za jej początek pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Daje to około 280 dni, tj. 9 miesięcy (lub 10 miesięcy księżycowych) i mniej więcej 40 tygodni.
...
Podstawowe badania ciążowe i te, które trzeba wykonać w I trymestrze.

Podstawowe badania ciążowe i te, które trzeba wykonać w I trymestrze.

Kiedy mama już wie o poczęciu lub pojawiają się zjawiska, które mogą sugerować ciążę, to dobry moment, by wybrać się do poradni ginekologicznej, by wykonać wczesne badania prenatalne.
...
Czy trzeba już zmieniać dietę? Czego w ciąży nie jeść?

Czy trzeba już zmieniać dietę? Czego w ciąży nie jeść?

Zapewne wiecie już o tym, że dieta w ciąży (i okresie karmienia, nie zapominajcie!) to bardzo istotna rzecz. Mówiąc wprost, wszystko to, co zje mama, wchłonie także dziecko.
...
Zobacz wszystkie artykuły
Porównywarka
Baby list