Twój koszyk jest pusty
do darmowej dostawy brakuje Ci 500 PLN
Konto
Producenci

Poduszki i fotele dla kobiet w ciąży. Dlaczego warto?

W kwestii wyboru poduszki do karmienia czynnikami na które warto zwrócić uwagę są przede wszystkim:

 

  • materiał wypełnienia - od niego będzie zależał komfort i wygoda mamy oraz maluszka. Wypełnienie wpływa na miekkość, a także elestyczności poduszki. Można wyróżnic 4 różne rodzaje wypełnień:
    • styropian - pospolite wypelnienie poduszek do karmienia, jako zalety tego wypełnienina można uznać: odpowiednią twardość oraz fakt, że poduszka wypełniona styropianem na pewno nie będzie droga, niestety są też wady, ponieważ styropian ma tendencje do przemieszczania sie, co powoduje powstawanie “dziur”, a także słabą przepuszczalność powietrza. Obecnie wypełnienie styropianowe zastępowane jest nowocześniejszym, tzw. mikroperłą styropianową.
    • mikroperła styropianowa - drobne kuleczki o średnicy od 0,5mm do 1,5mm, które przesypują się pod wpływem zmiany ułożenia ciała, delikatnie masują, dbając o kręgosłup i samopoczucie. Doskonale dopasowują się one do zmieniających się kształtów przyszłej mamy oraz dziecka. Poprzez odpowiednie podparcie kręgosłup mamy jest odpowiednio zabezpieczony przed obciążeniami. Poduszka wypełniona mikroperłą zapewnia  odpowiedni poziom wentylacji, ze względu na więcej “wolnej przestrzeni” między licznymi perełkami. Minusy: po jakimś czasie możemy zaobserwować spadek objętości naszej poduszki, spowodowane jest to tym, iż jak każdy materiał tekstylny, mikroperła ulega kompresji. Wkład ten należy co jakiś czas uzupełniać.
    • poliestrowy granulat- czesto spotykane, miękkie wypełnienie poduszek. Materiał ten zapewnia miekkie, a zarazem elastyczne podparcie ciała, czy też głowki dziecka. Niewątpliwą zaletą tego wypełniania jest fakt, iż może ono być bez problemu prane w pralce, przez co z pewnością pozbywamy się ewentualnych roztoczy z wnętrza poduszki, nie tracąc właściwości elastycznych poduszki. 
    • silikonowy granulat- jest to materiał występujący zamiast poliestru. Wkłady ze silikonowego granulatu są bardzo elastyczne, zapewniające odpowiedni komfort użytkowania. Wyjątkową cechą tego wypełniania jest dobra wentylacja. 
    • pianka elastyczna- niewątpliwą zaletą pianki jest bardzo stabilne podparcie, ponieważ dzieki pełnemu wypełnieniu jest ona troszke twardsza ale zachowuje pełen komfort użytkowania. Wypełnienie piankowe jest najdroższe, ale zapewnia bardzo dobrą przepuszczalność powietrza. Poduszka wykonana z pianki nie spełni się w roli poduszki ciążowej.

 

  • kształt poduszki- wyprofilowanie poduszki jest odpowiedzialne za komfort użytkowania oraz co ważniejsze za zdrowie naszej pociechy. Opowiednia pozycja dziecka na poduszcze jest istotna, ponieważ zapobiega wadom kręgosłupa, a także ogranicza powstawanie kolek, czy gazów. Kształty poduszek możemy skategoryzować w 2 grupach:
    • poduszki w kształcie litery “U” lub “C” - najlepsze rozwiązanie, podczas karmienia taką poduszką swobodnie możemy owinąć talię, umożliwiając wygodne karmienie piersią (bez obciążania kregosłupa i ramion matki), przez co dziecko leży w dogodnej pozycji (główka znajduje się wyżej niż reszta ciała). Te rodzaje poduszek doskonale sprawdzą się w roli poduszek ciązowych.
    • poduszki o kształcie niestandardowym - tutaj pułapka, ponieważ z reguły to własnie one kuszą nas rozmaitymi, awangardowymi kształtami zachęcającymi do zakupu, bo często podczas wyboru kierujemy się “wzrokiem”, a niekoniecznie walorami użyteczności danego produktu. Może okazać się, że dana poduszka oprócz ładnego wyglądu, nie spełnia wymaganej funkcji poduszki do karmienia lub ciązowej. 

 

  • Funkcjonalność poduszki- warto zwrócić uwagę na wszechstonność użytkowania poduszek do karmienia/ciążowych. Oferują one szerokie spektrum zastosowań, takie jak:
karmienie piersią lub butelką - podstawowa cecha poduszki. Idealna poduszka powinna zapewniać stabilne podparcie głowy maluszka, dopasowywując się do talii karmiącego jednocześnie odciązając kregosłup.

poduszka ciążowa - jeśli zdecydujemy się na poduszkę spełniającą również tę funkcję, to można wypróbować różne pozycje układania się do snu. Specjaliści zalecają dla kobiet w ciąży spanie na lewym boku. 

możliwość karmienia bliźniąt jednocześnie - tutaj oczywiście kluczowa będzie wielkość poduszki, tak aby jej ramiona były symetrycznie rozłożone po bokach ciała

karmienie na leżąco - tą funkcję z pewnością spełnią poduszki mogące służyć jednocześnie jako poduszki do karmienia i ciążowe

użytkowanie przez dziecko - ciekawy aspekt zastosowań większych poduszek, ponieważ mogą być bezpośrednio użytkowane przez naszego rosnącego maluszka. Mogą pełnić rolę leżaczka typu “gniazdko”, a także wspomagać pierwsze próby siadania, kiedy zmysł równowagi nie jest jeszcze odpowienio rozwinięty,  zapewniając podparcie dla pleców dziecka.

 

Sumując, idealna poduszka do karmienia/ciążowa, powinna przede wszystkim dobrze dopasowywać się do kształtu talii, zapewniać dogodną pozycję dziecku, jak i mamie podczas snu (jeśli ma spełniać również tę funkcję). Przy wyborze warto zapoznać się z prawdziwym zastosowaniem poduszki, a nie tylko jej modnym wyglądem. Bardzo ważny jest także zewnętrzny pokrowiec ściągany do prania, ponieważ  karmienie maluszka nie zawsze przebiega w spokoju i czystości. 

 

 

Szeroki wybór poduszek do karmienia znajdziecie w sklepie BABYLAND.pl :

http://www.babyland.pl/pl/list/dla-mamy/poduszki-dla-mamy-i-maluszka

 

Inne artykuły z grupy Ciąża i poród

Kiedy widać brzuszek?

Kiedy widać brzuszek?

Wczesna ciąża nie jest widoczna na pierwszy rzut oka. Kiedy młoda mama może się spodziewać tego, ze jej brzuszek zrobi się bardziej okrągły?  
...
Jak dbać o siebie w pierwszych tygodniach?

Jak dbać o siebie w pierwszych tygodniach?

Wiele kobiet zastanawia się, jak bardzo zmieni się ich życie, gdy zajdą w ciążę. W stanie błogosławionym nie wszystko wolno i dobrze się przygotować na nadchodzące, mniejsze i większe, ograniczenia.
...
Aktywność fizyczna. Jaki sport można uprawiać w ciąży?

Aktywność fizyczna. Jaki sport można uprawiać w ciąży?

Fakt bycia w stanie błogosłąwionym, nie oznacza, że mama nie może się trochę poruszać. Ba!, aktywność jest nawet wskazana, ale należy zachować zdrowy rozsądek.  
...
Alkohol i papierosy... w czasie ciąży

Alkohol i papierosy... w czasie ciąży

Problem spożywania alkoholu - w każdej, nawet najmniejszej ilości - od lat jest badany przez naukowców. Jedno wiadomo - nie jest wskazany! Podobnie jak palenie.  
...
Czy stosować adapter do pasów dla kobiet w ciąży?

Czy stosować adapter do pasów dla kobiet w ciąży?

Jesteś w ciąży i zastanawiasz się czy możesz prowadzić samochód? Oczywiście, że tak. Tylko musisz zadbać nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale także o dziecko. O Ciebie w samochodzie dbają pasy i poduszka powietrzna, jednak aby Twoje przyszło dziecko było bezpieczne potrzebujesz adaptera do pasa.
...
Mama na wadze

Mama na wadze

Większość przyszłych mam zastanawia się ile przytyje w ciąży, jak to wpłynie na jej ciało i samopoczucie, czy uda się po porodzie szybko wrócić do formy. Przyrost masy ciała w okresie ciąży, to co i ile jemy ma ogromny wpływ na przebieg samej ciąży, porodu, zdrowie maluszka i zdrowie mamy.
...
Jaki wózek dziecięcy kupić?

Jaki wózek dziecięcy kupić?

Wybór wózka dziecięcego to bez wątpienia jeden z trudniejszych wyborów podczas zakupu wyprawki. Sprawdź jak kupić mądrze!
...
Czas trwania ciąży. Co to jest podział na trymestry? Najważniejsze informacje

Czas trwania ciąży. Co to jest podział na trymestry? Najważniejsze informacje

Ciąża trwa średnio 8,5 - 9 miesięcy (38-40 tygodni). Średnio, ponieważ na jej długość ma wpływ bardzo wiele czynników. Nie da się jednoznacznie określić dnia zapłodnienia w około połowie przypadków, dlatego pierwszym sposobem liczenia czasu trwania ciąży, jest uznanie za jej początek pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Daje to około 280 dni, tj. 9 miesięcy (lub 10 miesięcy księżycowych) i mniej więcej 40 tygodni.
...
Podstawowe badania ciążowe i te, które trzeba wykonać w I trymestrze.

Podstawowe badania ciążowe i te, które trzeba wykonać w I trymestrze.

Kiedy mama już wie o poczęciu lub pojawiają się zjawiska, które mogą sugerować ciążę, to dobry moment, by wybrać się do poradni ginekologicznej, by wykonać wczesne badania prenatalne.
...
Czy trzeba już zmieniać dietę? Czego w ciąży nie jeść?

Czy trzeba już zmieniać dietę? Czego w ciąży nie jeść?

Zapewne wiecie już o tym, że dieta w ciąży (i okresie karmienia, nie zapominajcie!) to bardzo istotna rzecz. Mówiąc wprost, wszystko to, co zje mama, wchłonie także dziecko.
...
Zobacz wszystkie artykuły
Porównywarka
Baby list